Prírodné metódy

Prírodné metódy

Chcete si okoreniť sexuálny život? Existuje množstvo možností každodenného života, ktoré vám libido naštartujú a váš sexuálny život zlepšia.

  1. Začnite jesť isté druhy ovocia

Hoci nie je veľa dôkazov o účinnosti istých potravín, ako sa hovorí, za skúšku nič nedáš.

Napríklad figy, banány a avokádo sú všeobecne považované za potraviny podporujúce libido a považujú sa za afrodiziaká.

Avšak tieto potraviny taktiež dodávajú dôležité vitamíny a minerály, ktoré zvyšujú prietok krvi do genitálií, a tým podporujú zdravý sexuálny život.

  1. Skúste čokoládu

Počas celej histórie bola čokoláda symbolom túžby. Nielen kvôli svojej delikátnej chuti, ale aj kvôli svojej schopnosti zlepšovať sexuálne potešenie.

Podľa jednej štúdie čokoláda podporuje uvoľňovanie fenyletylamínu a serotonínu vo vašom tele. Tie zvyšujú vašu náladu a majú afrodiziakálne účinky.

Podľa inej štúdie sú zase účinky čokolády pravdepodobne viac psychologického charakteru, než toho fyzického.

  1. Dajte si svoju dennú dávku byliniek

Keď sa nabudúce rozhodnete urobiť si na romantickú večeru, nezabudnite si do jedla pridať trochu bazalky a cesnaku. Vôňa bazalky stimuluje zmysly. Cesnak zase obsahuje vysokú hladinu alicínu a zvyšuje obeh krvi.

Tieto účinky môžu pomôcť mužom s erektilnou dysfunkciou.

Ginkgobiloba, výťažok z listu čínskeho stromu ginkgoje ďalšou bylinkou, ktorá dokáže liečiť sexuálnu dysfunkciu spôsobenú antidepresívami.

  1. Skúste trik z Afriky

Jojimbín, alkaloid nachádzajúci sa v kôre stromov západoafrického ihličnana, je známy tým, že funguje ako prírodná Viagra.

Niektoré štúdie naznačujú, že jojimbínová kôra pomáha udržať si erekciu. Rovnako zlepšuje kvalitu erekcie. Avšak vedci tiež tvrdia, že neexistuje žiadny prírodný ekvivalent, ktorý by sa Viagre vyrovnal.

  1. Zvýšte svoje sebavedomie

Aj to, ako ste spokojný so svojím vlastným telom, ovplyvňuje váš pocit zo sexu. Nezdravá strava a nedostatok cvičenia môžu spôsobiť, že nevnímate samého seba najatraktívnejšie. Takýto pocit vás môže odrádzať od sexu.

Svoje sebavedomie a chuť na sex môžete zvýšiť, že sa posuniete od svojich nedostatkov k svojim prednostiam. Rovnako sa môžete zamerať na samotné potešenie zo sexuálneho aktu.

  1. Ostaňte pri jednom pohári vína

I dva poháre vína môžu byť už príliš mnoho. Jeden vás prinesie do duševnej pohody a zvýši záujem o intimitu. No príliš veľa alkoholu môže zničiť vašu výkonnosť tým, že ovplyvní erektilné funkcie. Veľké množstvo alkoholu takisto môže znížiť schopnosť dosiahnuť orgazmus.

  1. Vyhraďte si čas na relax a uvoľnenie stresu

Nezáleží na tom, ako veľmi ste zdravý, stres každopádne ovplyvní vašu chuť na sex. Obzvlášť ženy sú náchylné na dopady, aké má stres na sexuálny život človeka.

Na druhej strane, muži niekedy používajú sex na to, aby stres zo seba vypudili. Tieto rozdielne prístupy k sexuálnemu životu môžu spôsobiť konfliktné situácie.

Ak chcete odstrániť stres, začnite športovať, praktizovať taichi alebo jógu.

  1. Doprajte si dostatok spánku

Tí z vás, ktorí žijete hektickým spôsobom života, máte len málo času na doprianie si dobrého spánku. Zaneprázdnenosť tiež obmedzuje možnosti, kedy si nájsť čas na sex.

Ľudia, ktorí venujú mnoho času starostlivosti o svoje malé deti alebo starnúcich rodičov, sú často vyčerpaní, čo môže viesť k strate chuti na sex..

Zvýšte svoju energiu i sexuálny apetít tým, že si natiahnete nohy, keď je to možné, a jedzte zdravú stravu obsahujúcu vysoký obsah bielkovín a nízky obsah sacharidov.

  1. Udržujte svoje vzťahy v rovnováhe

Po hádke s partnerkou je veľmi pravdepodobné, že na sex nebudete mať náladu. U žien je pre sexuálnu intimitu dôležitý pocit citovej blízkosti. V konečnom dôsledku teda nevyriešené konflikty ovplyvnia váš sexuálny vzťah.

Pre budovanie dôvery je veľmi dôležitá komunikácia. Je potrebné zabrániť tomu, aby sa vybudoval vzájomný odpor.

  1. Výživový doplnok – Stoporex

Stoporex je prémiový produkt na zvýšenie libida, dlhší a kvalitnejší sex, ale aj zlepšenie stavu vašej erekcie. Ide o tabletky na erekciu bez predpisu, čiže jedna sa o výživový doplnok alebo inými slovami prípravok na prírodnej báze. Viac informácií a recenzia s reálnymi skúsenosťami na: https://www.erekciablog.sk/stoporex/

Obráťte sa na lekára

Dokonca aj keď využívate prírodné metódy pre zvýšenie vášho sexuálneho apetítu, nikdy nezaškodí najprv sa o tom porozprávať so svojim lekárom. Ten vám môže pomôcť identifikovať zásadné problémy

Váš lekár vám môže navrhnúť niektoré stratégie na zlepšenie sexuálneho zdravia. To zahŕňa komunikáciu s partnerom, zdravý životný štýl, či liečba zásadných zdravotných problémov. Ak poznáte pôvod problému, ktorý ovplyvňuje váš sexuálny život, ľahšie ho vyriešite.

Teória pokusu a omylu

Existuje celá škála rôznych prístupov, ktoré môžu chuť na sexuálny apetít zvýšiť prirodzene. Je však potrebné mať na pamäti, že každý pár je celkom iný. Vyskúšajte teda trochu experimentovať, aby ste zistili, čo vám najviac vyhovuje.

Ak sa rozhodnete nechať si predpísať lieky, nezabudnite, že podstatou celého sexu je túžba. Preto je dôležité si uvedomiť, že modrá tabletka nemusí byť odpoveďou na emocionálne problémy, ktoré ovplyvňujú vaše libido.